Staff

Fleet Admiral Dave Trebonious-Astoris

"Dave Trebonious-Astoris is one of the longest-serving active members of the Rebel Squadrons. After joining in June 1996, Dave has served at all levels of RS command, including three stints as the CO of two former fleets. He has been a member of High Command, in either an active or advisory capacity, since 1997. He has served two terms as Fleet Commander, the first in 2000 and the second in 2006. He was appointed to the Council of Justice (for the second time) in January 2009."

Vice Admiral Gavin Cantorph Kravis

"Gavin Kravis is a long serving member of the Rebel Squadrons, going back to his join date of February 1998. His credentials in the RS include: Fleet Commander from September 2003 to February 2005, CO of the former Renegade Fleet, and various leadership and member positions in the former Department of Internal Affairs, Aurora Force, and RS Academy. Kravis has been a serving Minister of Justice, as part of the CoJ, since November 2006. Personally, Kravis is a graduate of the University of Florida with a Bachelors in Political Science and Business Management and a Masters in Business Management. He is married, since 2005, and works as a Division Manager for the family soil and composting business in Central Florida."

General Phil DarkFire

"Phil Darkfire joined the Rebel Squadrons in February 2003 and has served in multiple capacities. His highest command position has been CO of the former Renegade Fleet. He was appointed to the Council of Justice in December 2009."